Уест Хям спечели първи успех под ръководството на новия

...

Уест Хям победи шампиона Челси

Уест Хям завоюва първи триумф под управлението на новия си управител Дейвид Мойс. В лондонското дерби от 16-ия кръг на Висшата лига " чуковете " победиха вкъщи първенците от предишния сезон с 1:0.

В шестата минута Марко Арнаутович направи двойно подаване с Мануел Лансини и с прецизен удар обезпечи успеха за домакините.

Четвърт час по-късно Челси опита да наложи напън и Еден Азар опита да подаде по диагонала, само че Алваро Мората и Тимуе Бакайоко се разминаха с топката.

Три минути по-късно вратарят Адриан избави поредни удари на Нголо Канте и Давиде Дзапакоста.

След почивката голмайсторът Арнаутович пропусна да удвои задатъка за Уест Хям, а появяването в игра на Уилиан и Педро Родригес не оказа помощ на " сините " да избегнат провалянето.

Преди 9 декември Уест Хям беше в серия от осем следващи мача без цялостен триумф. " Чуковете " се изкачиха до 18-тата позиция с актив от единствено 13 извоювани точки. Челси продължава да заема третото място с 32 точки.

По-късно през днешния ден Тотнъм приема Стоук Сити, а в неделя Манчестър Юнайтед е хазаин на водача досега Манчестър Сити.
Източник: bnr.bg